Profil PCV do boniowania

Odporne na wilgoć Przechowywać w suchym miejscu Chronić przed wysoką temperaturą i słońcem

Profil PCV do boniowania

Listwa elewacyjna PCV do boniowania wykorzystywana jako element ozdobny stosowany we wszystkich systemach dociepleń budynków.

Montaż:

  • Profile wklejamy za pomocą kleju do zatapiania siatki  w uprzednio wyciętą bruzdę w materiale termoizolacyjnym (styropian, wełna mineralna) Klej rozprowadzamy metodą punktową albo pasmowo-punktową w rowku, oraz pasmowo wzdłuż krawędzi rowka. Masa klejowa powinna znajdować się również pod profilami w miejscach ich połączeń. Połączenia między odcinkami boni należy uszczelnić  kitem akrylowym.
  • Perforowane skrzydełka listwy do boniowania należy zatopić w kleju, następnie nasunąć na nie siatkę zbrojącą tak by zachodziła na skrzydełka i zaciągnąć klejem. Po dokładnym wyschnięciu warstwy zbrojącej i zagruntowaniu można zastosować odpowiedni tynk. Po zakończeniu prac należy usunąć folię z wnętrza listwy, oczyścić ewentualne zabrudzenia następnie malować farbami fasadowymi w dowolnym kolorze.
  • Nie należy stosować pianek poliuretanowych do montażu listew do boniowania, gdyż mogą spowodować ich zniekształcenie.
  • Stosując ciemne powłoki tynkarskie należy trzymać się ściśle zaleceń producenta.
  • Wskutek naprężeń termicznych spowodowanych nagrzaniem się od słońca powierzchni elewacji wykonanej ciemnymi kolorami z użyciem styropianu, mogą powstać odkształcenia i pęknięcia w warstwie ocieplenia, co może się wiązać z uszkodzeniem listew PCV. W związku z powyższym zastosowanie tynku  o współczynniku odbicia światła mniejszym niż 60% , wyklucza odpowiedzialność firmy ARTMET  za uszkodzenie jakiegokolwiek elementu elewacji.

SymbolOpis produktuRozmiarDługośćIlość (paczka)
BONIAProfil Bonia PCV1
2
3
5
3,0m20